W marcu 2015 roku Bank Spółdzielczy w Toruniu, na swojej stronie internetowej, przedstawił liczbę osób które korzystają z biometrii dłoni. Jak można przeczytać na stronie banku:
Skala rozwoju biometrii w banku w ostatnich miesiącach ma charakter wręcz rewolucyjny. W grudniu 2013 r. uruchomiliśmy pierwszy bankomat recyklingowy w Banku. Spotkał się on z dużym uznaniem i zainteresowaniem. Do września 2014 r. umożliwiliśmy usługę biometryczną 147 klientom. Pozytywne doświadczenie z nową metodą autoryzacji, pozbawionej konieczności korzystania z karty, skłoniło klientów do polecania biometrii wśród swoich bliskich i znajomych. Miało to wymierny skutek w kolejnych miesiącach. W samym tylko październiku 2014 r. zainteresowanie biometrią skutkowało rekordowym udostepnieniem usługi na rzecz kolejnych 292 klientów. Na koniec stycznia 2015 r. grono Klientów obsługiwanych biometrią wynosiło już 913 osób.
Główne zalety biometrii opartej na skanowaniu dłoni to:
- bezpieczeństwo - brak zagrożenia kradzieży czy zgubienia środka podlegającego autoryzacji,
- niezawodność - dłoń nie jest podatna na uszkodzenia w takim stopniu jak karta,
- oszczędność czasu - szybkie rozpoznanie wzorca naczyń krwionośnych przez bankomat recyklingowy,
- wygoda - brak konieczności pamiętania o środku autoryzującym.
W Banku Spółdzielczym w Toruniu został wdrożony System Uwierzytelniania Biometrycznego Novum eNBio, oparty na biometrii dłoni. W rozwiązaniu zastosowano czytniki biometryczne Palm Vein. Rozwiązanie dostarczyła kompleksowo firma NOVUM, która jest autorem oprogramowania Novum eNBio.
Na podstawie informacji ze strony Banku Spółdzielczego w Toruniu: www.bstorun.pl