Ze stron banków

 

 

Kaszubski Bank Spółdzielczy udostępnił swoim klientom możliwość korzystania z usług banku w bankomacie recyklingowym R6se z wykorzystaniem biometrii dłoni w technologii Palm Vein. Bankomat recyklingowy z wpłatomatem i biometrią został uruchomiony w samoobsługowej Strefie Obsługi Klienta 24h, w Centrali Banku w Wejherowie.
To kolejny bank spółdzielczy, który samodzielnie realizuje projekt wdrożenia biometrii w obszarach swojej działalności. Metoda ta funkcjonuje równolegle z tradycyjną kartą i PIN-em. Wdrożone rozwiązanie oparte jest na autorskim oprogramowaniu NOVUM - Novum eNBio i jest zaimplementowane w bankomacie recyklingowym R6se, pracującym w systemie Novum HOST.

Usługa uwierzytelniania biometrycznego w bankomacie recyklingowym R6se polega na weryfikacji tożsamości wypłacającego na podstawie wzorca naczyń krwionośnych wewnętrznej części dłoni. W trakcie obsługi klienta w bankomacie, na ekranie urządzenia, wyświetlane są podpowiedzi graficzne i pojawiają się komunikaty głosowe, ułatwiające proces realizacji transakcji. Korzystanie z biometrii dłoni jest niezwykle bezpieczne, eliminuje całkowicie ryzyko wystąpienia skimmingu.

Klienci banku po uwierzytelnieniu biometrycznym mogą korzystać m.in. z następujących usług:
  • wypłaty z rachunku,
  • wpłaty z automatycznym księgowaniem środków na rachunku (środki od razu po wpłacie w bankomacie recyklingowym są dostępne na rachunku klienta),
  • możliwość wpłat dużych kwot (np. utargów),
  • doładowania telefonów,
  • zmiana PIN,
  • saldo rachunku,
  • usługa kantoru wymiany EURO (innowacyjna funkcjonalność w bankomacie recyklingowym R6se).

Oprócz możliwości korzystania z usługi biometrycznej przez klientów banku w bankomacie recyklingowym, oprogramowanie Novum eNBio powala na wykorzystanie biometrii dłoni przez pracowników banku podczas logowania się do systemów księgowych banku. Ułatwia to i dodatkowo zabezpiecza dostęp do danych bankowych, realizując tym samym zalecenia rekomendacji D Komisji Nadzoru Finansowego w tym zakresie.

Więcej informacji na stronie banku: www.bank-kaszubski.pl