Proxmox Virtual Environment

Kompleksowa platforma open source do zarządzania wirtualizacją oparta na systemie Debian Linux. Bazuje na dwóch technologiach wirtualizacyjnych KVM (Kernel-based Virtual Machine) dla wirtualnych maszyn i LXC (Linux Containers) dla kontenerów, co daje optymalne rozwiązanie dla wszystkich wymagań. Platforma oferuje także szereg narzędzi usprawniających aspekty wysokiej dostępności, ułatwiających konfigurację sieci oraz wspierających przywracanie usług w przypadku poważnych awarii. Proxmox VE umożliwia zarządzanie serwerami opartymi o systemy Windows i Linux oraz dynamiczne skalowanie infrastrukturą obliczeniową i pamięcią masową w miarę rosnących potrzeb firmy, zapewniając możliwość dostosowania do przyszłego rozwoju centrum danych.

Więcej informacji na stronie producenta (w języku angielskim).

Proxmox Backup Server

Serwer do przechowywania i odzyskiwania danych z kopii zapasowych dysków maszyn wirtualnych, kontenerów i hostów fizycznych. Rozwiązanie client-server umożliwia tworzenie przyrostowych kopii zapasowych, deduplikację w celu zaoszczędzenia dużej ilości miejsca w różnych kopiach zapasowych. System obsługuje również kompresję z wykorzystaniem bezstratnego algorytmu Zstandard, w celu zaoszczędzenia miejsca na dysku oraz szyfrowanie, dzięki czemu wszystkie informacje są bezpiecznie przechowywane i nikt nie może odczytać informacji bez klucza deszyfrującego. Webowy interfejs użytkownika umożliwia efektywne skrócenie czasu pracy dzięki uproszczonemu procesowi zarządzania.

Więcej informacji na stronie producenta (w języku angielskim).

Proxmox Mail Gateway

Bramka zabezpieczająca efektywnie filtruje spam oraz chroni serwery poczty e-mail przed wirusami, trojanami i phishingiem. Elastyczna architektura, umożliwiająca zarządzanie przez stronę www w połączeniu z przyjaznym dla użytkownika interfejsem pozwala firmom z łatwością kontrolować korespondencję przychodzącą i wychodzącą. Technologia wykorzystana w Proxmox MG chroni firmową pocztę w czasie rzeczywistym, wykrywając i blokując spam w dowolnym języku. Proxmox MG działa niezależnie od stosowanych w organizacji rozwiązań pocztowych. Przedsiębiorstwa dowolnej wielkości mogą zaplanować i wdrożyć zaledwie w kilka minut platformę antyspamową i antywirusową. Oferowane rozwiązanie pomaga w łatwym utrzymaniu bezpiecznej i profesjonalnej komunikacji e-mailowej.

Więcej informacji na stronie producenta (w języku angielskim).

Szukasz doświadczonego partnera Proxmox?

Oferujemy zakup subskrypcji Proxmox, a także doradztwo i usługi w zakresie wirtualizacji i backupu serwerów. Mamy za sobą kilkadziesiąt wdrożeń platformy Proxmox VE w sektorze bankowym oraz wirtualizacji systemów Windows Server i Linux. Jako jedyna firma w Polsce posiadamy tytuł Proxmox Gold Partner. Nasi inżynierowie dopasują architekturę rozwiązania do każdych potrzeb, tak by uzyskać maksymalną elastyczność i opłacalność.